Főoldal | hírek | A HP alternatív stratégiát keres a Személyi Számítógép Divízió (PSG) számára
A HP alternatív stratégiát keres a Személyi Számítógép Divízió (PSG) számára
A vállalat vizsgálja a PSG leválasztásának lehetőségeit

Sajtóközlemény: PALO ALTO, (Kalifornia állam, 2011. augusztus 19.) – A HP ma bejelentette, hogy igazgatósága felhatalmazást adott a Personal Systems Group (PSG) jövőjére vonatkozó alternatív stratégiák értékelésére, beleértve a PC üzletág külön társaságba történő szervezésének lehetőségét kiválás (spin-off) vagy más tranzakció útján.

A PSG hagyományosan innovatív, élvonalbeli technológiai pozícióval rendelkező, hatékonyan és nyereségesen működő iparágvezető szervezet. A világ első számú PC-gyártója, a 2010-es pénzügyi évben mintegy 41 milliárd dolláros árbevételt ért el. Az üzleti és otthoni PC-k szegmensében is globális piacvezető pozícióval rendelkezik.

A HP alapjaiban kívánja átalakítani a divíziót. A terv fontos része, hogy a beruházásokat, az erőforrásokat és a vezetőség figyelmét olyan megoldások kidolgozására összpontosítsa, amelyek nagyobb értékhez juttatják a kis-, közép- és nagyvállalati, valamint a kormányzati ügyfeleket. A HP meggyőződése, hogy a PSG alternatíváinak értékelése hozzásegíti a vállalatot stratégiai céljai teljesítéséhez, a nyereséges növekedéshez és a részvényesi érték növeléséhez. Nyomtatási megoldásokat, szoftvereket, szolgáltatásokat, szervereket, tárolókat és hálózati megoldásokat tartalmazó portfóliójával a HP a tranzakció után is tovább segíti ügyfeleit az információrobbanás és kritikus szükségleteik kezelésében.

„A PSG-t érintő alternatívák keresésével demonstráljuk elkötelezettségünket a részvényesi érték növelése és a koncentráltabb stratégiai illetve pénzügyi figyelem iránt” – jelentette ki Léo Apotheker, a HP elnök-vezérigazgatója. „A HP márciusban felvázolt stratégiája a számítási felhőt, valamint az ügyfeleink változó igényeire reagáló megoldásokat és szoftvereket állítja a középpontba, igazodva a technológia fogyasztásának és alkalmazásának módját gyökeresen átformáló, általános piaci trendekhez. Azóta ezek a trendek tovább gyorsultak, ezért újabb lépéseket kell tennünk a HP átalakítására, ha ki akarjuk használni az új lehetőségeket. Úgy gondoljuk, hogy az Autonomy felvásárlásával és a PSG-t érintő alternatívák felderítésével képessé tehetjük a HP-t az eredményesebb versenyzésre és célzott stratégiájának pontosabb végrehajtására.”

A személyi számítógépek piaca gyorsan fejlődik. Új formai megoldások és alkalmazáskörnyezetek jelennek meg. Erre reagálva, és a vállalat illetve részvényesei érdekeit szem előtt tartva a HP megvizsgálja annak lehetőségét, miként pozicionálhatná magát a PSG úgy, hogy jobban kövesse a gyors változásokat, és megőrizze technológiai és piacvezető szerepét.

„Meggyőződésünk, hogy a számára kidolgozott alternatívákkal a PSG fokozni tudja teljesítményét, sikeresebben versenyezhet és nagyobb értéket teremthet a HP részvényesei számára”– nyilatkozta Apotheker. „A PSG világszínvonalú szervezet, piacvezető pozícióval, rendkívül hatékony ellátási lánccal, széles körű jelenléttel és értékesítési képességekkel. Nyilvánvalóan léteznek olyan alternatívák, amelyek nagyobb önállóságot és rugalmasságot kínálnak a PSG számára a stratégiai beruházási döntések meghozatalában, és lehetővé teszik a divízió jobb pozicionálását az ügyfelek, a partnerek és a dolgozók szempontjából.”

Következő lépések

A HP vezetősége a pénzügyi és jogi tanácsadókkal együtt megvizsgálja az alternatív stratégiákat, beleértve a PC divízió külön vállalatba történő szervezésének lehetőségét kiválás (spin-off), vagy más, az USA-beli részvényesek számára lehetőleg adómentes tranzakció útján. A HP számításai szerint a tranzakció egy-másfél éven belül lezárulhat. Addig viszont a termékek köre, az ügyfelek kiszolgálása, a szervezeti felépítés változatlan marad.

A vállalatnak nem áll szándékában tájékoztatást adni az alternatív stratégiák kidolgozásának folyamatáról addig, amíg az igazgatóság jóvá nem hagyja vagy végre nem hajtja a tranzakciót, illetve egyéb módon időszerűnek nem ítéli a nyilvános közlést.

Apotheker hozzátette: „A PSG alternatíváinak értékelésekor olyan utat kívánunk követni, amely a HP részvényeseinek nyújtott érték növelésén túl dolgozóink, üzletágaink, partnereink és ügyfeleink számára is kedvezőbb lehetőségeket kínál. E folyamat során továbbra is üzletágaink működtetésére összpontosítunk. A PSG ereje igazolja világszínvonalú munkatársi csapatunk kiválóságát, és innováció, valamint ügyfeleink és partnereink iránti elkötelezettségét.”

 


2011-08-22
HP,személyi számítógép divízió,PSG,
Elküldöm ismerőseimnek
Név: (ez jelenik meg feladóként)
E-mail cím: (valós e-mail cím)
Címzett neve:
Címzett e-mail címe:
Személyes üzenet:
Kérjük írja le a képen látható számot:


  • HP EliteBook 8470w, 8570w és 8770w hordozható munkaállomások
    Global Summit 2012 - A HP bemutatta 4.-ik EliteBook „w” sorozatát, mely a gyártó legújabb hordozható ..
  • HP ProBook 6570b és 6470b
    Kiszivárgott információk alapján hamarosan elérhető lesz a HP ProBook 6570b és a HP ProBook 6470b. A ki..
  • HP ProBook 4540s – Ivy Bridge
    Nem hivatalos forrásból kiderült, hogy érkezik a HP új belépőszintű üzleti kategóriás notebookja, a..
  • Érkeznek a HP Pavilion sorozatának legújabb tagjai
    A Hewlett-Packard bejelentette, hogy áprilistól elkezdi forgalmazni legújabb HP Pavilion DV4, DV6, DV7, G6 ..
  • Az új HP Envy 17
    Újra itt van egy gyönyörű HP notebook az Envy 17, melynek forgalmazását már Februárban megkezdi a gyá..
  • HP Folio 13
    Megérkezett a HP első ultrabook-ja a HP Folio 13, mely egyedülálló vékonyságával és szemet gyönyörk..
  • HP ProBook 4535s teszt
    Kevesebb, mint 150.000ft-ért megkaphatjuk a HP ProBook 4535s szériát, mely a gyártó belépőszintű üzle..
  • HP Pavilion DV6 teszt
    A 200.000ft környéki árkategóriába tartozó, „játékra” szánt notebookok közül a Lenovo Y570 és ..
  • HP Pavilion G6 teszt
    Nálunk járt a HP Pavilion G6, mely az AMD Llano mobil Sabine platformjára épül. A HP ezt a sorozat otthon..
  • HP EliteBook 8540p teszt
    Üzleti játszótárs..
  • HP EliteBook 8440p teszt
    Szép külsővel megáldott noteszgéppel rukkolt elő a Hewelt Pakard. Az új Elitebook 8440p nem, hogy szép..
  • HP Compaq 6715 - félbehagyva
    Már elég régóta kinn vannak a HP új gépei, így bennem is megfogalmazódott a gondolat: ideje lenne tesz..
  • HP notebook support
    A notebook kiválasztásának egyik legfontosabb momentuma a jó szervizháttérrel rendelkező gyártó kivá..
  • Érvek, avagy miért érdemes üzleti HP notebookot venni?
    13\", 15.6\" és 17\"-os kijelzõméret, fém ház, cseppálló billentyûzet és kiváló support jellemzi a ..
  • Bemutatkozik a HP Envy kisöccse, a G62
    Az olvasói cikkek közül ez az első, mely valóban megérdemli, hogy felkerüljön oldalunkra. Gratulálunk..
  • HP termékcsalád otthoni felhasználók számára
    Összehasonlításképp egy kalap alá vettük a HP otthoni felhasználóknak szánt notebookjait. ..
  • Az IT szektor a nagy vesztes
    A gazdasági válság hatása keményen begyűrűzött a hazai IT szektorba, az IDC felmérése szerin..
  • Újdonság - Centrino 2 alapú noteszgépek
    Az új mobil platform megjelenésével sorra érkeznek a Centrino 2 alapú gépek. A következő néhány ..